Edgecam Postprocesory

V této sekci naleznete nejen hotové postprocesory, ale jsou zde uvedeny především možnosti, čeho všeho lze s postprocesory dosáhnout. Postprocesor by se neměl považovat za nějakou nutnost ke CAM systému, za kterou se platí ale jedná se o funkci navíc, s jejíž pomocí lze docílit věcí, které CAM systém standardně nenabízí.
Naučit se tvorbu vlastního postprocesoru s takovými doplňky může být složité a zabralo by vám to spoustu času. Tento investovaný čas se vám nevrátí, pokud budete eitovat jeden nebo dva postprocesory. To uděláte jednou a pak všechno zapomenete. Složitější úpravy proto raději nechte na někom, kdo se tím zabývá.
V případě, že se vám některá funkce zalíbí, nebo byste rádi váš postprocesor doladili, neváhejte mě kontaktovat.
Stejně tak vám rád pomohu při tvorbě nového postprocesoru přesně podle vašich požadavků.

Postprocesory, které jsou zde ke stažení, byly naprogramovány podle konkrétních požadavků firem a jsou využívány pro obrábění. Neznamená to však, že budou fungovat i na vašich strojích.
Správná funkčnost totiž nezáleží pouze na stejném řídícím systému. Stroj může mít definovány jiné hodnoty interních parametrů, může postrádat některé obce a chovat se tedy jinak než stroj, pro který byl postprocesor odladěn.
I z tohoto důvodu doporučujeme nechat si postprocesor otestovat přímo u vás, kde jej lze doplnit i o další funkce.

 

Redukce rychloposuvů - jednoduchá úprava, která nahradí rychloposuvy do určité délky posuvem o definované hodnotě.

Transformace souřadných systémů - nejedná se ani tak o funkci v postprocesoru, jak o možnost obrábět na víceosých strojích v různě vytočených rovinách bez toho, aby byla ve stroji k dispozici podpora řídícím systémem pro naklápění rovin.

Změna nulových bodů stroje- zajímavá úprava postprocesoru pro řídící systém Fanuc. Na základě posunutí drah, nebo obrábění sestav v Edgecam je generován kód se změněným pořátkem obrábění.

Soustružnická kontura - postprocesor generující soustružnickou konturu z frézovacího prostředí.