Náš vztah k Edgecam

Díky historickým vazbám správce tohoto portálu k distributorovi systéme Edgecam pro Českou republiku, jsme neustále oslovováni uživateli systému Edgecam a žádáni o služby. Jakákoli naše aktivita v návaznosti na Edgecam byla ale ukončena. Na těchto stránkách lze stáhout postporcesory a makra laděné na starších verzích. V případě zájmu můžeme zaslat zdrojové kódy a dohodnout se na jejich úpravě a aktualizaci, nicméně tato činnost není pro nás stěžejní a upřednostňujeme zákazníky využívající jiné systémy.

Není ani našim zájmem podporovat systém Edgecam a řešit problémy, za které nese odpovědnost distributor tohoto  systému.
V případě, že se rozhodneme pracovat na zakázce k tomuto programu, jedná se vždy o zákazníka, který se rozhodl dále neplatit technickou podporu, ať už jsou důvody jakékoliv.

 Pokud zákazník přímo nevyžaduje konkrétní systém, využíváme pro naši činnost výhradně systém
SprutCAM s podporou T-Flex CAD.

Nejsme prodejci systému Edgecam a neposkytujeme technickou podporu, která je součástí cen za aktualizaci systému. Veškeré služby, které provozujeme ve spojitosti s tímto systémem jsou fakturovány.

" Přes systému Edgecam jsem poznal mnoho kvalitních firem a spoustu dobrých programátorů. Bohužel jen minimum firem využívá Edgecam správně a v plné míře jeho možností. Takové firmy ale pak nakupují za drahé peníze něco, co vlastně ani nevyužijí. To ale často jen proto, že uživatelé nebyli plně obeznámeni se všemi možnostmi tohoto systému.
Setkal jsem se s programátory, kteří se vrátili ze zahraničí a byli zaskočeni, jak se zde nevyužívá nadstavba Manažer Strategií, bez které je Edgecam jen standardním systémem. Na prstech jedné ruky by se dali spočítat firmy, kde uživatelé znají a využívají Maker.
Na druhou stranu již zaznamenávám posun v užívání databáze nástrojů. Nicméně se také většinou nejedná o komplexní využití všech možností, které nabízí.
I z tohoto důvodu jsem se přiklonil s podporování systému SprutCAM, kde plně využijete všech možností systému a to co nevyužijete tam prostě ani není a neplatíte za to. Firmy nechtějí investovat velké částky do důkladného proškolení zaměstnanců, jež je zapotřebí k plnému zvládnutí nástrojů v Edgecam. Navíc pro kompletní přednastavení databází a strategií musí uživatel investovat i čas.
Pokud ale někdo má zájem a snahu tyto nástroje využít a ušetřit si spoustu času při programování, nabízím naši pomoc
."

Ing. Adam Guryča